شرکت صنعت سبز طبرستان

تولید کننده انواع حلال های سبز

تامین کننده حلال ها و مواد شیمیایی


مکمل گازوییل
گازوئیل

گازوئیل نیز همچون بنزین از پالایش نفت خام در برج تقطیر به دست می آید .ولی با توجه به بالاتر بودن نقطه جوش گازوئیل نسبت به بنزین، فرآیند تقطیر آن در طبقات پایین تر انجام میپذیرد و زودتر به مایع تبدیل می شونفت گازیاگازوئیل به عنوان سوخت موتورهای دیزلی و تأسیسات حرارتی بکار میرود .محدوده هیدروکربنهای آن بینC14-C20 و حتیC25 با دامنه نقطه جوش ۳۸۵-۲۵۰درجه سانتیگراد میباشد .نفت گاز عمدتاً از سه گروه پارافینیک، نفتنیک و آروماتیک تشکیل شده ودارای حداقل نقطه اشتعال°C54و ماکزیمم نقطه ریزش صفر درجه سانتی گراد میباشد.دانسیته آن در دمای°C15.6 برابر باkg/m3860 -820 میباشد .مهمترین مشخصه آن عدد ستـان است که باید بیشـتر از ۵۰باشد تا موتور نرم و بی صدا کار کند.

سوخت دیزل به هر گونه سوخت مایع گفته میشود که درموتورهای دیزلی بکار رود.

این سوخت بیشتر از روش ویژهای درتقطیر جز به جزنفت مازوت بدست می آید اما روشهای دیگری نیز برای فراوری سوخت دیزل بدون بهره گیری نفت وجود دارد که از جمله آنها میتوان بهزیست دیزل،زیست توده به مایع(BTL) وگاز به مایع(GTL) اشاره داشت که بهره گیری جهانی از آنها به سرعت در حال افزایش است .برای ابهام زدایی میان گونه به دست آمده از نفت و دیگر گونه ها، گونه نفتی را”نفت دیزل”یا”پترودیزل”نامیده میشود.

دیزل بسیار کم گوگردگونه استاندارد برای تعریف دیزل میباشد که دارای گوگردبسیار کم است.

افزودنی های سوخت دیزل

بعضی از سوخت های دیزل با مواد افزودنی همراه هستند که با نام سوخت ممتاز و نظایر آن و با قیمتی گرانتر فروخته می شوند.

استفاده ازمواد افزودنی در سوختها به ویژه در مناطقی مانند ایران که کیفیت سوخت و گازوئیل پایین است مفید است .

در ایران میزان گوگرد موجود در گازوئیل بسیار بالاست و بهترین نوع گازوئیلی که در ایران تولید می شود حاویppm500گوگرد است.

بیشتر گازوئیل تولیدی حتی بیش از این مقدارگوگرد دارد (در صورتیکه میزان مجاز آن طبق قوانین زیست محیطی اتحادیه اروپا پایینتر از میزانppm500است )به همین دلیل بیشتر ساییدگی موتور ناشی از گوگرد بالاییاست که در سوخت وجود دارد.

میزان گوگرد موجود در سوخت

گوگردموجود در سوخت باید به اندازه ای کم باشد که موجب سایش زود هنگام رینگ های پیستون وجداره سیلندر نشود و حداقل مقدار دی اکسید گوگرد را هم از طریق اگزوز دفع کند میزان ناچیز گوگرد در سوخت قابل چشم پوشی است ولی باید توجه داشت که همین مقدارکم هم می تواند باعث خوردگی و آسیب دیدگی موتور شود.

هر گاه از سوختی استفاده میکنید که بیشتراز ۵/۰درصد جرمی گوگرد دارد باید دفعات تعویض روغن را زیادتر کنید.تمامی موتورهای دیزلی که در شاهراه های ایالات متحده حرکت می کنند باید ذرات معلقی که از اگزوز آنها خارج می شود کمتر از۱/۰گرم به ازای هر اسب بخار باشد .

به منظور فراهم سازی چنین شرایطی میزان گوگرد موجود در سوخت نباید بیشتر از۵/۰درصدباشد.

این نوع سوخت با برچسب ترمز مشخص شده است .کم بودن میزان گوگرد سوخت سبب می شود که دفعات تعویض روغن وفیلتر کمتر شود. • 06 08, 1397
 • |
 • بدون دیدگاه
 • |

 • دفتر مرکزی: مازندران آمل خیابان امام رضا مرکز رشد علم وفناوری

  کارخانه: محمود آباد –  شهرک صنعتی شهدای محمود آباد (تشبندان) فاز2 توسعه

  باکلیک بر روی آیکون زیر،از طریق اینستاگرام مارادنبال کنید:

  کد پستی: 4633671112

  صندوق پستی: 46315457

  تلفکس:0401144442103

   

 • طراحی و اجرا: تـرز کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت صنعت سبز طبرستان می باشد | Copyright © 2007-2018